ارسال پاسخ 
تولید هندسه در نرم افزار ICEM
07-31-2016, 12:34 AM
ارسال: #1
تولید هندسه در نرم افزار ICEM
با سلام بنده رشتم مهندسی شیمیه. به نرم افزارهای gambit و fluent آشنایی خوبی دارم و تز ارشدم رو بکمک این نرم افزارا به پایان رسوندم و مقالات متعددی رو نیز چاپ کردم. ولی علاقه مند به یادگیری ICEM هستم در تاتوریال های موجود و کتاب شما طرق مختلف مش زنی بخوبی آموزش داده شده ولی از نظر رسم هندسه تاتوریالهای موجود در نرم افزار که از هندسه آماده استفاده کرده و توضیحی در رابطه با چگونگی رسم داده نشده و مثال های موجود در کتاب بنظرم برای هندسه های پیچیده جوابگو نیست با توجه به پیچیدگی های هندسه های مختلف در مسائل موجود، نیاز به یادگیری چگونگی رسم هندسه های مختلف با استفاده از نرم افزار ICEM دیده می شود و با توجه به اینکه بنده با نرم افزار های cad و solidworks آشنایی ندارم ممنون می شوم پیشنهاد شما برای یادگیری بهتر ترسیم هنذسه های پیچیده در نرم افزار ICEM را بدانم. بنده در کلاس های ICEM ثبتنام کرده ام چراکه علاوه بر یادگیری این نرم افزار به مدرک آن هم نیاز دارم.
اگر منبعی در این زمینه وجود دارد لطف میکنید اگر آن را معرفی نمایید
ممنون از راهنمایی شما
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
08-01-2016, 01:53 AM
ارسال: #2
RE: تولید هندسه در نرم افزار ICEM
سلام بنظر من اگر نصف وقتی که می خواهید برای یادگیری رسم شکل های پیچیده صرف کنید را برای یادگیری سالید ورکس صزف کنید نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت چون همونطور که خودتون هم اشاره کردید ابزار های رسم اشکال پیچیده در ICEM کم و فرآیند فرآیند زمانبری هست. بنابراین بنظر بنده ارزشش رو داره که زمانی رو صرف یادگیری یک نرم افزار CAD بکنید.
08-01-2016, 04:36 AM
ارسال: #3
(08-01-2016 01:53 AM)saji04 نوشته شده توسط:  سلام بنظر من اگر نصف وقتی که می خواهید برای یادگیری رسم شکل های پیچیده صرف کنید را برای یادگیری سالید ورکس صزف کنید نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت چون همونطور که خودتون هم اشاره کردید ابزار های رسم اشکال پیچیده در ICEM کم و فرآیند فرآیند زمانبری هست. بنابراین بنظر بنده ارزشش رو داره که زمانی رو صرف یادگیری یک نرم افزار CAD بکنید.

ممنون از پاسخگوییتون بنظر شما از میان نرم افزار های رسم هندسه سالیدورکس بهترینه؟ (البته سادگی یادگیریشم مهمه برام) اگه منبعیم معرفی کنید ممنون میشم.
سپاس
08-01-2016, 04:00 PM
ارسال: #4
(08-01-2016 04:36 AM)mohsen0488 نوشته شده توسط:  
(08-01-2016 01:53 AM)saji04 نوشته شده توسط:  سلام بنظر من اگر نصف وقتی که می خواهید برای یادگیری رسم شکل های پیچیده صرف کنید را برای یادگیری سالید ورکس صزف کنید نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت چون همونطور که خودتون هم اشاره کردید ابزار های رسم اشکال پیچیده در ICEM کم و فرآیند فرآیند زمانبری هست. بنابراین بنظر بنده ارزشش رو داره که زمانی رو صرف یادگیری یک نرم افزار CAD بکنید.

ممنون از پاسخگوییتون بنظر شما از میان نرم افزار های رسم هندسه سالیدورکس بهترینه؟ (البته سادگی یادگیریشم مهمه برام) اگه منبعیم معرفی کنید ممنون میشم.
سپاس

با سلام
به نظر حقیر بهترین نرم افزاری که از مجموعه های CADمیتونید یاد بگیرید کتیا هستش دلیلی هم که دارم برای پیشنهاد یادگیریش اینه که خیلی از نرم افزارهایی که کار تحلیل و آنالیز باهاشون انجام میشه مثل فلوئنت،انسیس،آباکوس و بسیاری از نرم افزار های دیگه به راحتی باهاش ارتباط برقرار میکنن و شما خیلی راحت میتونید به این نرم افزار ها فایل هندستون رو که ممکن رسمش توی محیط خود اون نرم افزار ها خیلی زمان بر باشه import و به راحتی استفاده کنید مطمئن باشید هرچه قدر هم مدلتون پیچیده باشه اگر فایل کتیا رو به این نرم افزارها import کنید تمام هندستون شناسایی میشه
این در مورد نرم افزار هایی مثلsolidworks صادق نیست یعنی وقتی مدل سالید رو به نرم افزار دیگه ای وارد می کنید اون نرم افزار برخی قسمت های مدل شما رو نمیشناسه این عیبه سالیده....
08-01-2016, 04:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-01-2016 04:36 PM، توسط mohsen0488.)
ارسال: #5
(08-01-2016 04:00 PM)montazar نوشته شده توسط:  
(08-01-2016 04:36 AM)mohsen0488 نوشته شده توسط:  

سپاس

با سلام
به نظر حقیر بهترین نرم افزاری که از مجموعه های CADمیتونید یاد بگیرید کتیا هستش دلیلی هم که دارم برای پیشنهاد یادگیریش اینه که خیلی از نرم افزارهایی که کار تحلیل و آنالیز باهاشون انجام میشه مثل فلوئنت،انسیس،آباکوس و بسیاری از نرم افزار های دیگه به راحتی باهاش ارتباط برقرار میکنن و شما خیلی راحت میتونید به این نرم افزار ها فایل هندستون رو که ممکن رسمش توی محیط خود اون نرم افزار ها خیلی زمان بر باشه import و به راحتی استفاده کنید مطمئن باشید هرچه قدر هم مدلتون پیچیده باشه اگر فایل کتیا رو به این نرم افزارها import کنید تمام هندستون شناسایی میشه
این در مورد نرم افزار هایی مثلsolidworks صادق نیست یعنی وقتی مدل سالید رو به نرم افزار دیگه ای وارد می کنید اون نرم افزار برخی قسمت های مدل شما رو نمیشناسه این عیبه سالیده....

دوست عزیز بسیار ممنون از راهنمایی جامعتون، حال شما برای شروع کار یادگیری این نرم افزار منبع خاصی رو مد نظر دارید یا استفاده از خود تاتوریال ها رو پیشنهاد می کنید؟ زمان برایم مهم است. تشکر فراوان از وقتیکه گذاشتید
08-02-2016, 04:11 AM
ارسال: #6
[/quote]

با سلام
[/quote]

دوست عزیز بسیار ممنون از راهنمایی جامعتون، حال شما برای شروع کار یادگیری این نرم افزار منبع خاصی رو مد نظر دارید یا استفاده از خود تاتوریال ها رو پیشنهاد می کنید؟ زمان برایم مهم است. تشکر فراوان از وقتیکه گذاشتید
[/quote]

از مجموعه های آموزشی تصویری میتونید کمک بگیرید، البته برای اینگونه نرم افزار ها به راحتی با کمی جستجو میتونید منبع پیدا کنید توی لینک زیر هم یه گشتی بزنید:
http://www.catia.ir/
08-02-2016, 05:31 AM
ارسال: #7
سپاس دوست عزیز
08-21-2016, 11:51 PM
ارسال: #8
با سلام دوباره ببخشید بهترین محیط برای رسم هندسه در نرم افزار کتیا برای هندسه های پیچیده و ایمپورتش به نرم افزار ICEM،
Part Design هستش یا Shape Design؟ ممنونم اگه راهنمایی کنید
03-15-2017, 03:35 AM
ارسال: #9
سلام دوستان من هندسه ام را از کتیا به محیط نرم افزار ICEM-CFD آوردم میخواستم بدونم چه جوری میتونم هندسه ام را به مبدا مختصات انتقال دهم؟
دوم اینکه من هندسه ام از سه part تشکیل شده که اونها را در محیط assembly نرم افزار کتیا به هم رسوندم می خواستم بدونم حالا که تو محیط ICEM-CFD هندسه ام را وارد کردم باید چه کار کنم آیا نیازی هست که مجددا اونها را contact کنم؟ مش زدن اونها باید جداگانه صورت گیره یا با هم می تونم مش بزنم؟
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان